A maraton OB korosztályos eredményei

Két szám – két dobogó. Ivancsó Tamás és Nyíri Donát első éves ifistaként állt rajthoz a maraton OB ifi K2 22 km-es versenyében, ahol remek versenyzéssel a második helyen értek célba. Miután az EB-re két egység mehet, így ezzel az eredménnyel ők kivívták az indulás jogát. A két versenyző másnap is lapátot ragadott és mindketten futamukban a harmadik helyen zártak. Mindez úgy történhetett, hogy Tamás a klasszikus maraton egyéni számában indult, ami ugyancsak EB válogató volt, míg Donát a síkvizi maratonon, ami azt jelenti, hogy nem volt futószakasz számukra. Ezt a versenyt egyébként az 500 méteren is nagyszerűen teljesítő Tamás Gergő nyerte meg.

Gratulálunk valamennyi versenyzőnek és köszönjük a felkészítést az edzőiknek. A TOP6-os eredményeket össze is gyűjtöttük: