Hírek: Szolnok

← Összes hír
Nemcsak a kötelezőt hoztuk!

Remek napot zártak versenyzőink ma Szolnokon. Amit várni lehetett az beteljesült: előbb Kopasz Bálint nyert fölényesen KI 1000 méteren, majd a Balla Virág - Devecseriné Takács Kincső párosa hozta a CII 500 métert hasonlóan magabiztosan. Mindez azt jelenti, hogy mindkét olimpiai távon ők képviselhetik az országot az idei legfontosabb nemzetközi versenyeken - azaz a júniusi Európa Játékokon és a szegedi világbajnokságon. A nap azonban itt még nem ért véget, KII 1000 méteren mind a két korosztályban győri sikernek tapsolhattunk. Előbb Kammerer Zoltán a szolnoki Gál Péterrel együtt lepte meg a mezőnyt és diadalmaskodott, majd az ifiknél Erdélyi Tamás és a lágymányosi Őry Zsombor nyert.

Tovább olvasom
II. válogató - 3. nap - győri program

Csütörtökön is több futamban indulnak versenyztőink kimondottan jó esélyekkel, az ötezer például két olimpiai bajnokunknak nagyszerűen sikerült legutóbb, akár még innen is előre léphetnek most.

II. válogató - 2. nap - győri program

A szerdai programban is lesznek olimpiai távok, innen is Virág, Kincső és Bálint hozhat olyan győzelmet, ami automatikus indulást jelent - bár pl. CII 200 méteren ha Molnár Rebeka és Sáling Laura második lesz, akkor ők az U23-as VB-re kvalifikálnak.

II. válogató - 1. nap - győri program

Három versenyzőnk favorit, de több más esélyünk is van az olimpiai számokban. Ha Szolnokon Kopasz Bálint, Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső újfent nyer, akkor automatikusan Európa Játékok és VB résztvevők.

Két olimpiai számban is fölényesen nyertük a válogatót!

Négy napon át Szolnokra figyelt a kajak-kenu gyorsasági szakág. Itt rendezték ugyanis az első válogatót a felnőtt és a korosztályos versenyzők számára egyaránt. Miután elsősorban az olimpiai számok voltak fókuszban, ezért nem minden EB és VB számban rendeztek futamokat. A mezőnyből több kiemelkedő teljesítményt is láthattunk - így Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső és Kopasz Bálint is lenyűgözően szerepelt, többen pedig nagyob közel vannak ahhoz, hogy bekerüljenek a Európa Játékokra és a szegedi VB-re készülő csapatba. Persze a kérdőjelek csak a második válogató, vagy azt azt követő szétlövés után egyenesednek ki.

Szegedre Szolnokon át vezet az út

Május 11-én és 12-én Szolnokon kell először megmutatnia magát a hazai gyorsasági élmezőnynek, a felnőtt, u23-as, ifjúsági és para mezőny a rangsorolón méri össze először az erejét.

Kajak-Kenu OB 3. nap - élő eredménykövetés

Utolsó napjához érkezett a magyar bajnokság. A lányok és a fiúk ma ismét egy hajóban!

Kajak-Kenu OB 2. nap - élő eredménykövetés

Csütörtökön az 500 méteres versenyekkel folytatódik az OB, a paraversenyzők pedig 200 méteren döntőznek.

Kajak-Kenu OB 1. nap - élő eredménykövetés

Ma kezdődik Szolnokon a felnőtt magyar bajnokság. A szerdai programban az 1000 méteres futamok szerepelnek.

Ez történt a szolnoki válogatón

Péntek 9.15-től vasárnap késő délutánig Szolnokon rendezte az MKKSZ a második válogató versenyt, ami a felnőtt, valamint az egyetemi-főiskolai világbajnokságra is kvalifikál. Cikkünk folyamatosan frissült, itt visszaolvasható, hogy melyik számban hogyan alakult versenyzőink sorsa. Indulóink: Balla Virág, Balla Levente, Bordács Blanka, Devecseri Ádám, Devecseriné Takács Kincső, Douchev Janics Natasa, Erdőssy Csaba, Erős Patrik, Gacsal Ákos, Hajnal Jenő, Hajnal László, Hérics Dávid, Horváth Ákos, Kammerer Zoltán, Kovács Sára, Krasznai Péter, Lazúr Margaréta, Mozgi Milán, Nagy Krisztina Anna, Sáling Áron, Sáling Laura, Széles Gábor, Szomszéd Máté, Takács Mihály, Török Dávid, Vidákovich Antal és Winkler Máté

Péntektől VB válogató Szolnokon

Péntektől vasárnapig Szolnokon rendezik az idei VB válogatót. A legjobbak Portugáliába utazhatnak, de az ugyancsak szolnoki Egyetemi-Főiskolai Világbajnokságra is ez a verseny válogat majd a hallgató jogviszonnyal rendelkező kajakosok és kenusok közül.

Kajak-Kenu OB, Szolnok, 3.nap

Ma ér véget a szolnoki kajak-kenu magyar bajnokság, az év utolsó nagy hazai versenye. A 200 méteres futamok mellett ma lesznek az ötezres döntők. A sprintversenyről a tegnapi naphoz hasonlóan most is élő szöveges eredménykövetéssel számolunk be. Akiknek szurkolhatunk: 11.30 KI 200m Szomolányi Máté (6), Hérics Dávid (7) 11.35 CI 200m Széles Gábor (1), Devecseri Ádám (2), Lantos Ádám (7) 12.00 NCI 200m Devecseriné Takács Kincső (4), Kulcsár Dorina (7) 12.10 KII 200m Nagy Péter / Szomolányi Máté (2) 12.15 CII 200m Széles Gábor / Balla Levente (2), Devecseri Ádám / Dóczé Patrik (6), Varga Dávid / Hajnal Jenő (7), Lantos Ádám / Takács Mihály (8) 12.50 KIV 200 m Kovács Attila / Nagy Péter / Gacsal Ákos / Szomolányi Máté (1) 12.55 CIV 200 m Sarudi Pál (Közgép) / Devecseri Ádám / Balla Levente / Hajnal Jenő (1), Lantos Ádám / Varga Dávid / Takács Mihály / Széles Gábor (8)

Kajak-Kenu OB, Szolnok, 2.nap

A tíz döntőből hétben lesz kinek szurkolnunk az OB délutáni programjában. Élő szöveges tudósítással számolunk be a futamokról, itt lehet követni az eseményeket. A legfontosabb időpontok és a győri finalisták: 15.00 KI 500 m - Gacsal Ákos (6), Hérics Dávid (8) 15.14 NKI 500 m - Fazekas-Zur Krisztina (5), Bordács Blanka (6) 16.20 NKII 500 m - Fazekas-Zur Krisztina / Bordács Blanka (2) 16.25 CII 500 m - Dóczé Patrik / Takács Mihály (6), Széles Gábor / Balla Levente (7) 17.40 KIV 500 m - Fazekas-Zur Krisztina / Vad Ninetta (Vasas) / Takács Tamara (Vasas), Bodonyi Dóra (Közgép) (3) 17.45 CIV 500 m - Széles Gábor / Balla Levente / Sáling Áron / Takács Mihály (6), Varga Dávid / Mike Róbert (KSI) / Korisánszki György (KSI) Vasbányai Henrik (KSI) (8) 17.50 KIV 500 m - Kovács Attila / Nagy Péter / Gacsal Ákos / Erdőssy Csaba (9)

Négy arannyal indult az OB

Gacsal Ákos első felnőtt bajnoki címét szerezte, Fazekas-Zur Krisztina a négyesben nyert, Varga Dávid duplázott.

Kammerer Zoltánnal kezdődik a VB négyese

A kapitány kijelölte a vb-n induló férfi csapathajókat.

II. válogató - 4. nap

Mozgi Milán és Varga Dávid voltak a győri főszereplők a válogató negyedik napján.

II. válogató - 3. nap

Többet vártunk a mai naptól - bár több versenyzőnknek is sikerült előrelépni a legutóbbi válogatóhoz, a világbajnokságra ma Devecseriné Takács Kincső és Balla Virág jutott ki, a papírformának megfelelően.

II. válogató - 2. nap

Bizakodva várhatjuk a holnapi döntőket, hiszen a női egyes és páros 500 méteres versenyében sok győztes elő- illetve középfutamot teljesítettek versenyzőink a délelőtti programban. Fazekas-Zur Krisztina előfutamgyőzelemmel azonnal a döntőbe került női KI 500 méteren, Bordács Blanka a B döntőben indulhat (rajt szombaton 9.40 és 9.46). Mindkét versenyzőnk ott lesz az ezres döntőben szombaton - ez a tegnapi beszámolóból kimaradt - Kriszta az előfutamát, Blanka a középfutamát nyerve jutott el a legjobbak közé. Az ifiknél Gamsjager Lisa-Maria is remekelt, egyesbeli sikerének köszönhetően a középső pályáról rajtolhat majd (9.52), míg párosban az MTK-s Szendy Lillával lesznek nagy harcban az aranyéremért (17.55) A délutáni ifi KII 500 méteres döntőbe bekerült Bakó Lotti és Vincze Veronika is. A délutáni program is sikeres volt számunkra.

II. válogató - 1.nap

Obert Ákos az első versenyzőnk, aki kvalifikált a világbajnokságra. Ma Szolnokon az ifjúságiak KIV 500 méteres versenyén ismét nyert az az egység, amelyben Borsodi Géza tanítványa is helyet kapott. A korábbiakhoz képest egy változás volt a csapatban, Gergő Bálint helyett Kós Benedek (Szarvas) kapott helyet Ákos, valamint a tiszaújvárosi Erős Patrik és a ferencvárosi Csokor Erik mellett. Ma az új egység majdnem 2 másodperces előnnyel nyerte a második válogatót, így olimpiai számban jutottak ki a korosztályos világbajnokságra. Lazúr Barnabásék negyedikek lettek. Szétlövés lesz a női ifi négyesben, miután ma a részben új összetételű Orosz Adrienn (DKSC), Lazúr Margaréta (Graboplast Győr), Gazsó Alinda (KSI), Gamsjager Lisa-Maria (Graboplast Győr) egység minimális különbséggel, de a második helyen végzett a Lucz-Kovács-Csikós-Biben egység mögött. A csütörtöki nap legnagyobb tétje a többi versenyszámban a döntőbe jutás volt, nézzük kiknek sikerült péntek délutánra kvalifikálniuk:

Öt sárkányhajósunk indulhat a szegedi EB-n

Kétnapos sárkányhajó fesztivált rendeztek Szolnokon a Holt-Tisza, kajak-kenu pályán. A hétvége első napján a 2017-es klub sárkányhajó Európa-bajnokság válogató versenyét tartották.

Élő hírfolyam a tájékoztató versenyről - 2. nap

Az előző naphoz hasonlóan élő hírfolyammal követjük az eseményeket ma is Szolnokról. A sprinterekben bízhatunk, főként Douchev-Janics Natasában és Horváth Bencében

Élő hírfolyam a tájékoztató versenyről - 1. nap

Megkezdődött az idei versenyszezon, Szolnokon a tájékoztató verseny eseményeit élő hírfolyammal követhetik nyomon itt honlapunkon és a klub hivatalos facebook oldalán.