Szegeden a bajnoki címek mellett most az ORV indulás a tét

Négy napon át újra Szegedre figyel a sportág, a serdülő, ifjúsági és U23-as magyar bajnokság a 15-17 évesek számára egyben az Olimpiai Reménységek Versenyére is válogató. Egyesületünk több, mint ötven versenyzővel vesz részt az eseményen.

Az első magyar bajnoki címet a korábban Horváth Istvánnal készülő, az időnyt viszont Tamás Gábor csoportjához tartozó két serdülő kajakosunk, Moór Mirtill és Nyíri Bernadett szerezte.

A második magyar bajnoki címet Tamás Gergő szerezte, aki az utolsó húsz éteren állt az élre az ifik K1 500 méteres számában.

Németh Gergő azt kérte versenyzőitől, hogy 300 méterig hajtsanak ami a csövön kifér. a srácok ezt 420-ig kitolták, és miután a végén a konkurrens párosok is lassultak, megőrizték az előnyüket így a felnőtt OB arany után az U23-as mezőnyben is nyert Rumi gergő és Nagy Zakariás, ezúttal C2 500 méteren.

Nagyszerű pályát ment, és ez a harmadik helyet jelentette Gombás Alíz számára K1 500 méteren. Európa-bajnokunk elégedetten nyilatkozott az eredményhirdetés után.

A harmadik versenynap sportolóink elkezdték megduplázni az aranyérmeiket. Előbb Tamás Gergő nyert 500 párosban a Kovács Katalin Akadémia kajakosával, Kollek Bálinttal párban, majd Rumi Gergő hozta magabiztosan az egyéni sprintet, és a Moór-Nyíri páros is legyőzhetetlen volt 500 méteren. Mirtill közben 500 egyesben korosztályában egy bronzérmet is besöpört. Nagy Zakariás saját korosztályában egy ezüstérmet szerzett, egy tizeddel maradt alul a paksi Juhász mögött a C1 200 m döntőjében.

Bár a villámok miatt meg kellett szakítani a délutáni programot Szegeden, a szünet se törte meg csapatunk lendületét, és besöpörtünk még három érmet aranyérmes a feénőtt OB után az U23-ban is a legrövidebb távon párosban Rumi Gergő és Nagy Zakariás és nyert a Hollós Emma – Deli Nóra – Kolozsvári Lili – Petrik Abigél négyes a serdülők 500 méteres távján. Bronzérmet szerzett Péter Zsolt Zsombor és Péter Bendegúz ötszáz párosban.

Vasárnap a 2000 méteres futamokkal kezdődött a nap, ahol az újoncok mezőnyében szép győzelmet aratott Kungli-Zsegora Levente, de rajta kívül további négy eredményhirdetésnél álltak versenyzőink a dobogón, így Mayer Hunor és Pálinkás Ármin is megszerezte az első érmét. A délutáni programban pedig 5000 méteren is sikerült mindenféle medálból szerezni egyet, Aradi Álmos volt a legjobb egyesben az U23-as mezőnyben, az ifiknél pedig az Ivancsó-Nyíri páros ezüstérme jelezte, hogy jó formában várhatja a duó a maraton VB válogatót.