Hírek: olimpia

← Összes hír
Kopasz Bálint olimpiai bajnok!

Kammerer Zoltán és Fazekas-Zur Krisztina után harmadikként az egyesületünkből Kopasz Bálint olimpiai bajnoki címet szerzett! A K1 1000 méter döntőjébe az első- és a középfutamból is az első helyről kvalifikált versenyzőnk, aki a fináléban is tökéletes pályát ment. A rajt után Pimentával együtt haladt egy ideig, de aztán fokozatosan elhúzott a portugál ellenfelétől is, volt, hogy már 2 mp-es előnye volt a vetélytársakkal szemben. A hajrában is csak egy kicsit tudtak közelebb jönni riválisai, Bálint így magabiztosan nyert, míg mögötte Varga Ádám bejött a második helyre, így kettős magyar siker született a királykategóriában. Gratulálunk Bálintnak és edző-édesanyjának, Demeter Irénnek!

Tovább olvasom

Hello Tokió! Kincső és Virág utazhat az olimpiára!

Keressük a szavakat, hogy mennyire büszkék és boldogok vagyunk arra, hogy a női kenuban ma Bala Virág és Takács Kincső valóra váltotta álmait. Legalábbis abból egyet. Másodikak lettek ugyanis ma a Világkupán, de miután ismét legyőzték az Opavszky-Gönczöl duót, így megnyerték a második válogatót is, azaz a válogatási elvek alapján megváltották a tokiói repülőjegyüket. Nemcsak nekik és edzőjüknek Szabados Krisztiánnak gratulálunk, de nagyon köszönjük mindenkinek, aki az elmúlt 10 évben segítette, támogatta a felkészülésüket, hogy ez a pillanat ma bekövetkezett. Most már csak az MKKSz elnökségének a megerősítése kell - és persze folytatni kell a felkészülést, az álom ugyanis itt még nem érhet véget!

Ezekre a versenykre fáj a fogunk

A síkvizi szakágban 11 olyan nemzetközi versenyt rendeznek idén, ami kiemelten fontos lehet számunkra. Fókuszban az olimpia.

Évértékelő Kadler Gusztávval - az olimpia tükrében

A riói ötkarikás játékokat követően már tavaly ősszel megkezdődött a felkészülés Tokióra. A 2020-as olimpiára ugyan csak két év múlva rendezik a kvalifikációs világbajnokságot - éppen Szegeden - de a Rió utáni első évben láthatóan sokan próbáltak új utat járni. A Graboplast Győr az olimpiai számokat tekintve két klubrekordot is felállított. Soha nem volt még olyan, hogy egy világversenyről négy érmet is szereztek volna versenyzőink olimpiai számban - márpedig Plovdívban ez is sikerült. Két-két arany és ezüst érem került a vitrinbe: KIV 500 m (Mozgi Milán, arany), CII 500 m (Devecseriné Takács Kincső, Balla Virág, arany), KI 200 m (Horváth Bence, ezüst), CI 200 m (Devecseriné Takács Kincső, ezüst). A világbajnokságon aztán jött egy másik klubrekord. Az sem fordult még elő soha sem, hogy egy világversenyről minden olimpiai számban szerzett éremnél ott állt volna legalább egy versenyzőnk a dobogón. Racicében Fazekas-Zur Krisztina (KIV 500m) arany, Horváth Bence (KI 200m) ezüst, míg Devecseriné Takács Kincső (CI 200m) bronzérmet szerzett - azaz női kenuban és férfi kajakban csak győri versenyző ért oda a világbajnokságon olimpiai számban a dobogóra. Kadler Gusztávval, a Graboplast Győr elnökével az olimpia szempontjából tekintettük át az évet.

Eldőlt! A női kenu ott lesz az olimpián!

Lezárta a tárgyalásokat Düsseldorfban a gyorsasági kajak-kenu szakág olimpiai programváltoztatását illetően az ICF és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB), ezzel véglegessé vált, hogy a női- és a férfiversenyzők mostantól egyaránt hat-hat számban állhatnak rajthoz az olimpián.

Beárnyékolt győri aranyérmek

Az eredmények alapján sikeres évet zárt a győri Graboplast VSE kajak-kenu szakosztálya. A kép azonban ennél árnyaltabb. Kadler Gusztáv értékelte az eredményeket a Kisalföldnek.

Középkeresztet kapott Fazekas-Zur Krisztina

Az olimpiai és paralimpiai sikerek összekötik a magyarokat - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken az Országházban, ahol Áder János államfővel és Kövér László házelnökkel állami kitüntetésben részesítette a riói olimpiai és paralimpiai játékokon érmet szerzett sportolókat. Klubunk olimpiai bajnoka, Fazekas-Zur Krisztina a Magyar Érdemrend Középkeresztjét vehette át.

Fazekas-Zur Krisztina interjú

Megvédte olimpiai bajnoki címét Fazekas-Zur Krisztina. Hazatérése után számos interjút adott klasszisunk, ezúttal a Blikknek adott riportját olvashatják.

Fazekas-Zur Krisztina olimpiai bajnok!

A Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina összeállítású női kajaknégyes megvédve címét aranyérmet nyert szombaton 500 méteren a riói olimpián!

Zoli megpróbálja Tokiót is?

Bár nem jutott ki a 2016-os riói olimpiára Kammerer Zoltán, nem zárja ki, hogy megpróbálja kiharcolni a 2020-as, tokiói indulást.

Daouchev-Janics Natasa megnyerte a B döntőt

Ötödik olimpiáján kilencedikként zárt a női 200 méteres versenyben Douchev-Janics Natasa Rióban, akire nagyon büszkék lehetünk.

Negatívra változott az atipikus minta

Dr. Mohácsy Lénárd, kajakosunk, Horváth Bence ügyvédje közleményt adott ki a mai nap. Mindezt változtatás nélkül közüljük

Tudod mit, fater! Én kijutok az olimpiára!

Tavaly világbajnoki címet nyert K-2 200 méteren a Tótka Sándor, Molnár Péter páros, s teljesítményük alapján sokan már a riói dobogó tetejére vizionálták a kajakosokat. A válogató azonban egészen más eredményt hozott: szétlövésben győzött a Horváth Bence, Szomolányi Máté kettős, amely a moszkvai Európa-bajnokságon ezüstérmes lett. A győriek párosa hatalmas meglepetést okozhat a jövő pénteken rajtoló olimpián is. Többek között erről is kérdeztük hosszabban Horváthot szolnoki felkészülése idején. Lipiczky Ágnes interjúja, ami a Magyar Nemzetben jelent meg.

Végleges a keret, négy versenyzőnk utazhat

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) elnöksége hétfőn délelőtt elfogadta Storcz Botond vezetőedző javaslatát, ezzel összeállt az augusztusi nyári olimpiára készülő gyorsasági kajak-kenu csapat végleges összetétele. 15+3 versenyző utazik, a magyar válogatott minden versenyszámban rajthoz áll majd Rióban.

Hat utazó helyre is pályázunk

Csütörtöktől vasárnapig tart a kajak-kenusok olimpiai és EB-válogatója, ahol hét versenyzőnk is jó eséllyel száll vízre Szegeden. A Kisalföldnek Kadler Gusztáv elnök latolgatta az esélyeket.

Natasa kijutott Rióban !

Ötödik olimpiájára készülhet Douchev-Janic Natasa. Versenyzőnk - amint az MKKSZ fotóján is látszik - izgalmas futam után nyert Lucz Dórával szemben. Világklasszisunk azóta már nyilatkozott is a szétlövésről.

Horváth Bence is utazik az olimpiai kvótáért

A héten lehet megszerezni a hiányzó kvótákat a riói olimpiára. A magyar csapat a tavalyi VB-n 6 férfi kajakos, 5 női kajakos és 4 kenus kvótát szerzett, vagyis a lehetséges 18-ból 15-öt. A maximális szám már nem lesz meg, a hölgyeknél ugyanis nincs lehetőség arra, hogy a hatodik kvótát is megszerezze a csapat, a két hiányzó férfi kajakos kvótáért viszont hárman, köztük versenyzőnk, Horváth Bence is elutazik Duisburgba.

Hatodik olimpiára készül Kammerer Zoltán

Kammerer Zoltán hatodik olimpiájára készül, a négyes mellett párosban is szeretne elindulni. A magyar szövetségnek a versenyzők egészségére is figyelnie kell, az ivóvizet például nagy tartályokban Magyarországról viszik majd Rióba. Szabó Gábor írása a Kisalföldben