Maratonistáink újabb elismerése

Csay Renáta és Czéllai-Vörös Zsófia is az év sportolói 2019-ben!

Tovább olvasom
Májusban több versenyt is rendezünk

Véglegessé vált a 2020-as hazai versenynaptár. Győrben ismét több versenyen látjuk vendégül a hazai élmezőnyt.

Czéllai-Vörös Zsófi Norvégiát is meghódította!

Egy arany és egy ezüstérmet szerzett Czéllai-Vörös Zsófi Norvégiában, az idény egyetlen maraton Világ Kupáján.

Visszatér Győrbe a maraton elitje

A tavalyi év Világ Kupa szezonja miatt módosult a maraton magyar bajnokság menetrendje, idén viszont újra Győrbe jön a teljes mezőny.

Együtt készülnek a VB-re maratonistáink

A 18-szoros világbajnok Csay Renáta és Czéllai-Vörös Zsófi együtt készül a válogatóra, így Reni hat év után után ismét klubtársával együtt száll harcba a VB címért. A lányok az első edzésen már túl vannak, és bizakodással várják a folytatást.

Két arany- és ezüstérem a maraton EB-ről

Ismét a magyar válogatott szerepelt a legjobban a kajak-kenu maraton Európa-bajnokságon, Metkovicsban. A horvátországi viadalon 17 számban összesen 20 érmet szereztek sportolóink. A Graboplast Győr számára a tökéletesen sikerül a viadal, hiszen Csay Renáta és Czéllai-Vörös Zsófi is egyaránt 1-1 arany illetve ezüstérmet szerzett Horvátországban.

Nagyszerű eredmények a Graboplast Maraton Bajnokságon

Nagyszerűen szerepeltek versenyzőink a Graboplast Maraton Magyar Bajnokságon, ahol majdnem négy tucat kajakosunkat és kenusunkat szólítottak az eredményhirdetéshez, tizenketten aranyérmet vehettek át, és több, mint harmincan fel is állhattak a dobogóra. Ketten - Kulcsár Dorina a felnőtt, Erdélyi Tamás az ifik között - kivívták a jogot, hogy részt vegyenek a júliusi Európa-bajnokságon.

Zsófi újra dobogón!

Újabb ezüstöt gyűjtött be Czéllai-Vörös Zsófi, ezúttal Hollandiánam

Változás a versenyprogramban!

A magyar maraton válogatott több tagja meghívást kapott a májusi Világ Kupára, ezért változik az OB programja

Dobogón zárt Zsófi a világ legnehezebb maratonján!

Az év első rangos nemzetközi versenyén, a dél-afrikai Dusi Maratonon ezüstérmet szerzett vegyes párosban a hazaiak kiválósága, Brandon van der Walt oldalán Czéllai-Vörös Zsófi. Gratulálunk!

Csütörtökön rajtol a maraton VB

Szeptember 7-től 10-ig a dél-afrikai Pietermaritzburgban rendezik az idei Kajak-Kenu Maraton Világbajnokságot. A magyar csapatban két győri is helyet kapott, a 18-szoros világbajnok Csay Renáta egyesben és párosban Bara Alexandrával (KSI) is rajthoz áll, míg az ifjúsági világbajnok Czéllai-Vörös Zsófi az U23-as mezőnyben egyéniben száll harcba az aranyéremért. A magyar csapat kedden este érkezett meg a helyszínre, és bizakodva várja a csütörtöki rajtot. A korábbi évekhez képest változás, hogy ezúttal négy napos lesz a VB, az első két nap az ifjúsági és U23-as mezőny, majd a felnőttek mérkőznek meg egymással.

Egy hét múlva Maraton VB!

Egy hét múlva kezdődik a Kajak-Kenu maraton VB Dél-Afrikában. Az ICF összegyűjtötte, melyik ország hány érmet nyert az eddigi világversenyeken.

Négy versenyzőnk utazhat a maraton EB-re

Véglegessé vált a maraton EB utazó kerete. Négyen utaznak az egyesületből.

Graboplast maraton magyar bajnokság

Csay Renáta a hétvégén beérte Kammerer Zoltánt a magyar bajnoki címeket tekitve, győri színekben már mind a ketten 34 felnőtt elsőségnél tartanak.

Kovács Katalin rekordja is veszélybe kerülhet

Tizennyolc világbajnoki aranynál jár Csay Renáta, a győri Graboplast VSE maratoni kajakosa, aki a hétvégén Brandenburgban tudott duplázni. Ennyi vb-elsőséggel a szakágban senki sem büszkélkedhet, az eddigi rekorder a visszavonulása után a magyar szövetség szakmai igazgatójaként tevékenykedő Csabai Edvin volt tizenhéttel. Szabó Gábor írása a Kisalföldben

Versenyzőink a Hargas Memorialon

Véget ért a Hargas Memorial. A kétnapos maraton versenyen klubunk valamennyi versenyzője TOP 5-ös helyezéssel zárt.

Minden rekord megdőlt Brandenburgban!

Minden idők legsikeresebb világbajnokságát zárta a magyar maraton válogatott, amely a brandenburgi viadalon összesen 14 aranyérmet szerzett a lehetséges 17-ből, emellett további 8 ezüst- és 4 bronzérmet szereztek versenyzőink. A sportág győri legendája, Csay Renáta újabb rekordot adott át a múltnak, hiszen egyéniben és párosban is nyert, ezzel 1999 óta immár a tizennyolcadik vb-címét szerezte meg. Korábban ennyi aranyat egyetlen más sportoló sem szerzett a szakágban.

Hat versenyzőnk utazhat a maraton VB-re

Hétfőn és kedden rendezték Kaposváron a kajak-kenu maraton világbajnokságra válogató versenyt. Itt elsőként két világbajnok csatlakozott a kvalifikációt korábban sikeresen teljesítő Csay Renáta mellé a Brandenburgba utazó győri küldöttséghez.

Világkupa siker Vila Verdében

Csay Renáta Világkupa versenyt nyert Portugáliában.

Három versenyző - három arany

Csay Renáta, Pető Réka és Obert Ákos révén három versenyzőnk is érdekelt az idei maraton EB-n. Remekül szerepeltek.

Az utánpótlás is kitett magáért a maraton OB-n

Öt arany, öt ezüst és hét bronzéremmel zárta a Graboplast Győr a kajak-kenu maraton magyar bajnokságot. Csay Renáta duplázása mellett első felnőtt bajnoki érmét szerezte Pető Réka, Dóczé Patrik és Horváth Ákos is, mindannyian bronzéremmel zárták a páros küzdelmeket. A fiataloknál a tavalyi világbajnokság ezüstérmese, a Hajnal Jenő - Takács Mihály duó magabiztosan nyert, a könyök kategóriában Nagy Gergely diadalmaskodott a kajakosok mezőnyében, a 12 évesek öt kilométeres mezőnyében pedig édesanyjához hasonlóan fölényesen nyert Kolozsvári Brúnó.