Hírek: Európa-bajnokság

← Összes hír
Kopasz Bálintot az EB-n sem tudták megtörni a riválisok

A VB után az EB-n is két aranyéremmel zárt Kopasz Bálint, így ő volt a multisport Euópa-bajnokság egyik főszereplője. Versenyzőnk K1 1000 méteren és K2 500 méreren diadalmaskodott, így ahol indén elindult ott nyert. Első felnőtt érmét nyerte sprint világversenyen Erdőssy Csaba és Erdélyi Tamás, mindketten 1000 méteren a csapathajóban eveztek és értek oda a dobogó alsó fokára. A várakozásoknak megfelelően szerepelt Török Dávid (KL3 200m, 9. hely), Takács Kincső (C1 200m, 8. hely) és Kiss Balázs (C1 500 m, B döntő 1. hely) is, ők ezúttal nem tudtak beleszólni az érmekért folytatott csatába.

Tovább olvasom
Decsi Dorina és Rumi Gergő a korosztályos EB-n

Két győri versenyző is indul a belgrádi ifjúsági és U23-as gyorsasági kajak-kenu Európa-bajnokságon. Mindketten most kerültek fel az idősebb korosztályba, és máris kivívták a csapattagságot.

Kopasz Bálint fölényesen Európa kajakosai előtt

Poznanban rendezték az idei gyorsasági Európa-bajnokságot, ahol a magyar válogatott eredményesen szerepelt, a győri küld9ttség pedig a nyolc számból ötben felállhatott a dobogó valamelyik fokára. Kopasz Bálint pedig imponáló teljesítménnyel előbb 500, majd 1000 méteren nyert aranyérmet. Négy számban is szurkolhattunk a győri női kenus klasszisoknak, Balla Virág és Takács Kincső az olimpiai számban, C2 500 méteren harmadik helyen zárt, a sprintversenyben, C2 200 méteren pedig ezüstérmet szereztek A lányok az egyéni programban is rajthoz álltak, Virág második lett C1 500 méteren, míg Kincső tizedik C1 200 méteren. Kenu párosban az MTK-s Korisánszky Dáviddal egy hajóba térdelt Takács Mihály, aki nyolcadik helyezett lett 200 méteren, míg a parakajakosoknál Török Dávid jó versenyzéssel a 13. helyen zárt KL3 200 méteren.

Győrben lesz az idei maraton EB

Szűk két hónappal a verseny rajta előtt az Európai Kajak-Kenu Szövetség (ECA) értékelte a járványügyi helyzetet, és úgy döntött, hogy október 1-4. között megszervezhető a maraton Európa-bajnokság Magyarországon. A helyszín változott, az eseményt Győrben rendezheti meg a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ). Mindez azt jelenti, hogy 2001 után másodszor lesz városunk az EB házigazdája, a világbajnokságokkal együtt pedig ez lesz az ötödik olyan világverseny, ahol a legjobbak összemérhetik erejüket nálunk.

Ezekre a versenykre fáj a fogunk

A síkvizi szakágban 11 olyan nemzetközi versenyt rendeznek idén, ami kiemelten fontos lehet számunkra. Fókuszban az olimpia.

Arany-ezüst-bronz Moszkvából

Sikeresen zárták versenyzőink a moszkvai Európa-bajnokságot

Fazekas-Zur Kriszta a négyesben!

Storcz Botond szövetségi vezetőedző döntése értelmében a Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina összeállításban indul a női négyes az Európa-bajnokságon!

A mi nyerő tizenegyünk!

Véglegessé vált ma a moszkvai kajak-kenu Európa-bajnokságra utazó magyar keret. A korábban már megismert tíz győri név mellé tizenegyedikként Varga Dávid csatlakozott, aki C IV 1000 méteren térdelhet hajóba.