Óriási futam, arannyal felérő ezüst

Véget ért az idei Gyorsasági Kajak-Kenu Világbajnokság Portugáliában. Klubunkat négyen képviselték, Török Dávid a parakajakosok míg Takács Mihály a kenu csapathajóban újoncként jó futamokat teljesített. Érmet női kenu párosunktól vártunk, noha tudtuk, hogy minden idők legerősebb mezőnye áll össze majd Montemorban, ráadásul az előzetes eredmények alapján úgy tűnt, a kanadai duó kimagaslik még ebből a mezőnyből is. Nos Devecseriné Takács Kincső és Balla Virág a CII 500 méteres döntőben 120%-os teljesítményt nyújtott, és alighanem sokkolta a futamban az ellenfeleket, hiszen 300 méterig teljesen együtt haladt az egység a juharlevelesekkel, és azután is csak minimálisan szakadt le, így minden idők egyik legjobb időeredményével lett második a páros.

„Nagyon készültünk arra, hogy már az elején erőltetett lesz ez a pálya. Örülök, hogy a végén nem esett szét a pályánk, nagyon összeszedettek voltunk fejben. Boldog vagyok a második hellyel” – nyilatkozta a célban Devecseriné Takács Kincső.

„Kicsit fáradtabb voltam az egyes után, de próbáltam regenerálódni. Most azt éreztem, hogy Kincső fantasztikus formában van, és tolja alám a hajót, tudtam, hogy meglesz a dobogó. Szeretnénk a kanadaiakat minél előbb elkapni, ehhez fejlődnünk kell még az utolsó 100 méteren” – mondta a másik női kenus olimpiai versenyszámban, 200 egyesben ötödik Balla Virág.