Marcel hajszállal maradt le újra az olimpiáról

Tavaly 9, most 64 századon múlt a riói olimpia kajak szlalomosunk, Potocny Marcell számára. Az EB-n versenyzőnk bár remek pályát ment, ezúttal sem volt szerencséje

Szenzációsan ment a kajak szlalom mai futamán a liptószentmiklósi Európa-bajnokságon Potocny Marcel, de ez sem volt elég ahhoz, hogy kijusson az olimpiára. A 40 fős mezőnyben 11 versenyző küzdött még a kvótáért, és közülük a harmadik helyet szerezte meg Marcel, de miután csak egyetlen kiadó hely maradt, azt a holland Maarten Hermans vitte el. Őt egyébként éppen egy hellyel megelőzte versenyzőnk a selejtezőn, de most ellenfele volt jobb, így már a célba érkezéskor tudni lehetett, hogy elúszott a kvóta, csak azt nem, hogy ilyen kevésen múlik.

Marcel egyébként hiba nélkül teljesítette a futamot, de 0.64 mp-cel lassabb volt ellenfelénél, így összetettben a 18. helyen végzett, ami nagyszerű eredmény - megelőzve mind a 3-3 spanyol és svájci riválist.