Három aranyat szerezteünk az idei felnőtt OB-n első napján

Az olimpikonok felmentést kaptak az idei magyar bajnokság részvétele alól - ráadásul a korosztályos EB miatt több fiatal versenyző sem állhatott rajthoz - ettől függetlenül érdekes, izgalmas és nagyszerű csatákat hozott az idei OB.

Az első aranyat Lakatos Zsanett szerezte, megelőzve két klubtársát, Balla Virágot és Devecseriné Takács Kincsőt. Zsani ötödik éve szállítja a bajnoki címeket, korábban 500 méteren párosban, 200 méteren egyesben és maraton távon nyert, most pedig első alkalommal diadalmaskodott NC I 500 méteren - megszerezve pályafutása hetedik bajnoki címét.

Nem sokal ezután Devecseriné Takács Kincső és Balla Virág is felállhatott a dobogó legmagasabb fokára, az egység NC II 500 méteren diadalmaskodott a szolnoki OB-n. Kincsőnek ez már a tizedik felnőtt magyar bajnoki címe, 2011 óta legyőzhetetlen ebben a számban, azaz hatodik éve veretlen. Virág második felnőtt bajnoki címét szerezte meg ma, korábban 2014-ben ugyancsak Kincsővel kétszáz párosban nyert.

Fazekas-Zur Krisztina is aranyérmes lett. Az olimpikonok közül egyedüliként rajthoz álló női kajak négyes fölényesen nyert 500 méteren. Kriszta így tulajdonképpen az egyetlen, aki ebben a versenyszámban megvédte címét, hiszen tavaly a komplett győri egység nyert, most azonban érthető okból a Rióba kijutott csapathajó tagjai együtt álltak rajthoz, így Kozák Danuta, Szabó Gabriella és Csipes Tamara állhat fel versenyzőnk mellett a győzelmi dobogóra.

Ezüstérmes lett C II 500 méteren a Lantos Ádám - Varga Patrik duó, miként C IV 500 méteren Nagy Péter is, aki három KSI-s versenyzővel együtt indult (Vörös Balázs, Ballér Tamás, Korisánszky Dávid) - így összesen 3 arany, 3 ezüst és 1 bronzéremmel zártunk az első napot.

Negyedik helyen végzett a Balla - Hajnal - Takács - Krasznai egység C IV 500 méteren, közvetlenül mögöttük ért célba a Varga P. - Széles - Horváth - Lantos csapat. Ugyancsak negyedik lett NK IV 500 méteren a Czéllai - Bordács - Pető - Farkasdi négyes.