Csillagos ötös Plovdívban!

Öt versenyzőnk öt versenyszámban indult az idei U23-as és Ifjúsági Világbajnokságon, és mind az öt számban dobogóra állhatott versenyzőnk, így valamennyien éremmel térhettek haza. Kurczina Máté egy-egy arany és bronzéremmel, Gombás Alíz aranyéremmel térhet haza az ifjúsági világbajnokságról, míg Mitring Olivér, Kolozsvári Brúnó és Rumi Gergő az U23-as mezőnyben ezüstérmes lett.

Rögtön a világbajnokság első A-döntőjében magyar aranynak örülhettünk. Női kajak négyesünk a Gombás Alíz, Tölgyesi Flóra, Debreczeni Lora Szkarlett, Pető Hanna összeállításban rajtolt el. A közönség egy klasszikus magyar-német csatát láthatott, ez a két egység emelkedett ki a mezőnyből. A mieink végig valamivel előrébb voltak a riválisnál, végül több mint hat tizedmásodperces előnnyel csaptak elsőként a célba.

C2 500 méteren Kurczina Máté, Mitropoulos Iliász kettős izgalmas befutót követően bronzérmet szerzett. Az Eb-ezüstérmes páros a brazilok mögött haladt át a 250 méteres mérőponton, a dél-amerikaiakat ezután sem lehetett megszorongatni. Ellenben a mieinkre feljöttek az Eb-t is megnyerő ukránok, illetve a független színekben induló páros és bár előbbi ismét erősebb hajrát produkált, a dobogó így is meglett fiatal egységünknek. Ráadásul a fiúk nem sokkal később a himnuszt is meghallgathatták, hiszen négyesben Pálfalvi Viktorral és Gyányi Milánnal kiegészülve nagyszerű győzelmet arattak.

Remekül építette fel a pályát és egy nagyszerű ezüstérmet szerzett a Kolozsvári Brúnó, Mitring Olivér kajak kettes ezer méteren. A győri fiúk végig az élmezőny tagjai voltak, folyamatosan a harmadik-negyedik helyen haladtak. Az utolós 250 méteren a német és a magyar hajó indította a legnagyobb hajrát, előbbi meg is nyerte a számot, Brúnók pedig a második helyen értek be.

A délelőtt végére is maradt még egy ezüstérem, méghozzá a férfi kenu négyesnek köszönhetően. A Kollár Kristóf, Rumi Gergő, Molnár Csanád, Juhász István egységnek még előfutama sem volt, rögtön a döntőben, a kilences pályáról indulva kellett jól teljesítenie. A jól sikerült rajt után, a független színekben induló hajó mögött végig tartották magukat a második helyen, így magyar szempontból az egyébként is kitűnő délelőttöt sikerült éremmel zárni.