A Pió-Román-Fejes-Horváth serdülő négyes szerezte az első, Hoffer Eszter az 1000. magyar bajnoki címét egyesületünknek, amely idén is kiemelkedő évet zárt. Kopasz Bálint volt az egyetlen győri sportoló, aki a magyar válogatott tagjaként érmet szerzett a párizsi olimpián, ugyanitt Takács Kincső minden idők legjobb női egyéni kenus eredményét érte el. A maratoni szakágban 10-10 versenyzőnk lehetett ott az EB-n és a VB-n, közülük Erdélyi Tamás és Boros Adrián világbajnoki bronzérme azt is jelentette, hogy az MKKSZ őket válaszotta az év legjobb maratoni kajakosainak. A klub ahogy két évtizeden minden évben, most is az első három helyen végzett a szakosztályok pontversenyében, és minden világversenyre küldött sportolót. Győrben arra is büszkék lehetünk, hogy a sárkányhajósok idén dobogón végeztek és elindult a szlalom szakág is. Az est különlegessége idén is az volt, hogy egy aktív világbajnok, Czéllai-Vörös Zsófia volt az egyik műsorvezető. No de nézzük a részleteket:
Időutazással kezdődött az idei évzárónk, elsőként Ábrahám Csaba elnök idézte fel a kezdeteket. A sportvezető 48 éve kezdett kajakozni, s mint mondta nagy öröm számára, hogy az alapító és az első nagy bajnokok közül sokan ma is gyakori vendégei a csónakháznak edzenek, horgásznak vagy éppen mókás beszélgetésekkel „hátráltatják” az edzés vezetését. A 60 éves jubileum alkalmából Vén Lajos mesteredzőt és feleségét, Zsuzsa nénit köszöntötte az egyesület, de készült egy emlékplakett az egykori szövetségi kapitány, az 1964-ben az MKKSZ szakfelügyelőjeként tevékenykedő Vajda Vilmos részére is. Ő sajnos nem tudott eljönni mégse az eseményükre, innen is jó egészséget kívánunk Vili bácsinak, és köszönünk minden segítséget, amit annak idején kaptunk tőle. A jelenlévők ezután megnézhették a klub történelmét összefoglaló kisfilmet, ez itt most mi is megmutatjuk.
Évzáró eseményünk visszaértő vendége Simon Róbert Balázs országgyűlési képviselő, aki előbb az olimpiáról beszélt felidézve, hogy a kajak-kenu sport 7 megszerzett érme nagyban hozzájárult ahhoz, hogy hazánk az éremtábla 14. helyén végzett. A politikus minden évben kiemeli, hogy klubunk utánpótlás nevelése mennyire fontos itt a városban, éppen ezért ahogy máskor, most is különdíjat hozott egy ifjú tehetségnek – ezúttal a maratoni OB kölyök bajnoka, Németh Ádám kapta az elismerést.
Kósa Roland, Győr alpolgármestere a 2015-ös világbajnokságot idézte fel elsőként, hiszen szpíkerként ő volt a VB hangja. Máig emlékszik Boros Adrián és Solti László befutójára, ami után azt mondták neki a versenyzők: a győri közönség repítette be őket a célba, s lettek világbajnokok. Az alpolgármester azt mondta: reméli a ’25-ös VB szpíkere is olyan sok magyar sikert közvetíthet, mint ami neki megadatott, és hozzátette: az új városvezetés természetesen támogatják a felkészülést és az eredményes lebonyolítását a versenynek.
Schmidt Gábor, az MKKSZ elnöke, sportért felelős helyettes államtitkár beszédében visszaemlékezett edzői pályafutásának a kezdetére, amikor a KSI és a GYVSE rivalizált a pontversenyben, és felidézte a sikeres győri maratoni világbajnokságokat is.
Weisz Róbert szakosztályvezető, klubunk társelnöke elsőként az összefogást emelte ki, ami idén a legmarkánsabban az árvíz idején jelentkezett. Edzők, versenyzők, szülők, támogatók segítettek. Az edzők javaslata alapján az év szülői, segítői díjat ezúttal hárman is átvehették: Szabó Péter alias Lopez, Szalay Richárd, Ricsi és Tóth Péter, Foreszt. Weisz Róbert ezután arról beszélt: a sikeres és eredményes szezont annak köszönhetjük, hogy öt pillért sikerült egyensúlyba tartani.
” Kiemelt támogatónk a győri önkormányzat. Mi ezt azzal igyekszünk meghálálni, hogy folyamatosan visszük a város jó hírét szerte a világban. 1999 óta nincs olyan év, hogy ne hoztunk volna aranyérmet valamelyik világversenyről, az elmúlt 20 évben folyamatosan ott vagyunk a szakosztályok közötti pontverseny dobogóján. Az egyik legeredményesebb hazai sportág egyik fellegvára vagyunk, a szakosztály 60 éves történelmében 6 olimpiai, 41 világbajnoki, 50 Európa-bajnoki és 277 magyar bajnoki aranyérmet szereztek felnőtt versenyzőink, emellett számtalan ezüst- és bronzérmet nyertek a kajakosok és a kenusok. Tavaly óta az anyagi biztonság terén a legnagyobb előrelépést az jelentette – és ez a második pillér – hogy bekerültünk a Kiemelt Vidéki Sportegyesületek közé. Ennek köszönhetően nemcsak a szakmai programjainkat tudtuk megvalósítani, hanem új eszközöket, hajót, motorost, hajószállító utánfutót és egy új mikrobuszt is tudtunk vásárolni. Ez a rengeteg jó eredmény elképzelhetetlen lenne támogatóink nélkül, akik közül most kettőt szeretnék kiemelni. 2007 óta a szakosztály névadó szponzora a Graboplast, és kiemelten támogatta klubunkat idén is a Patent Security. Az ő támogatásuk, illetve mögöttem, a kivetítőn látható cégek anyagi hozzájárulása nélkül aligha lehetnénk ilyen eredményesek. A negyedik pillér a szövetség. A Magyar Kajak-Kenu Szövetséggel és a Csay Renáta Regionális Akadémiával együttműködve, új pályázati források bevonásával tovább tudtuk növelni a költségvetésünk stabilitását. Ugyanakkor ma már egyre jobban látszik, hogy akkor tudunk hosszútávon fennmaradni, minőségi sportot és vele párhuzamosan szabadidős tevékenységet folytatni, ha növeljük a saját, elsősorban vállalkozási bevételeinket. És természetesen az ötödik pillér a versenyzőink családja. Szakosztáyunk a szülők támogatása, a tagdíjak nélkül sem tudna jól működni, külön köszönünk minden olyan támogatást, amivel a gyerekek sportolásához is hozzájárulnak.” – fogalmazott Weisz Róbert
Az egyesületet ezúttal 27 versenyző képviselte a nemzetközi versenyeken. Ezután ők kapták meg az éves elimseréseiket.
- Kopasz Bálint – olimpiai bronzérmes, Európa-bajnoki ezüstérmes (edző: Demeter Irén)
- Takács Kincső – olimpaii 8. helyezett, világbajnoki ezüstérmes (edző: Szabados Krisztián)
- Boros Adrián – világbajnoki bronzérmes K2 maraton (edző: Sztanity László)
- Erdélyi Tamás – világbajnoki bronzérmes K2 maraton (edző: Németh Balázs)
- Czéllai-Vörös Zsófia – Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes K1, K2 (edző: Kadler Viktor)
- Erdőssy Csaba – maraton EB és VB 8. és 10. hely, K1 5000 m 4. hely (edző: Németh Balázs)
- Kolozsvári Brúnó – maraton VB 7. helyezett, U23 VB ezüstérmes (edző: Németh Balázs)
- Varga Olivér – maraton EB K2 9. hely (edző: Sztanity László)
- Aradi Bátor – maraton EB K2 9. hely (edző: Németh Balázs)
- Ivancsó Tamás – ifjúsági maraton EB és VB bronzérmes (edző: Tamás Gábor)
- Hudi-Kadler Panni – ifjúsági maraton Európa- és világbajnok K2 (edző: Csay Renáta – Tokár Krisztián)
- Zatykó Panka – ifjúsági maraton Európa- és világbajnok K2 (edző: Csay Renáta – Tokár Krisztián)
- Varga Flóra – ifjúsági maraton VB C1 8., EB 6. hely (edző: Szabados Krisztián)
- Hoffer Eszter – ifjúsági maraton VB 6. hely (edző: Szabados Krisztián)
- Szmandray Benedek – U23 maraton VB C1 8. hely (edző: Németh Gergő)
- Gombás Alíz – ifjúsági világbajnok K2 500 m (edző: Tamás Gábor)
- Kurczina Máté – ifjúsági világbaajnok C4 500 m, VB bronzérmes és EB ezüstérmes C2 500 m (edző: Németh Gergő)
- Tamás Gergő – U23 Európa-bajnok K4 500 m (edző: Tamás Gábor)
- Rumi Gergő – U23 világbajnoki ezüstérmes C4 500 m (edző: Németh Gergő)
- Mitring Olivér – U23 világbajnoki ezüstérmes K2 1000 m (edző: Németh Balázs)
- Moór Mirtill – ORV győztes K2 500 m (edző: Tamás Gábor)
- Péter Zsolt Zsombor – ORV ezüstérmes C4 500 m (edző: Németh Gergő)
- Németh Helka – ORV ezüstérmes K4 1000 m (edző: Csay Renáta – Tokár Krisztián)
- Nyíri Bernadett – ORV bronzérmes K4 1000 m (edző: Tamás Gábor)
- Nagy Kincső – ORV 6. helyezett C4 1000 m (edző: Szabados Krisztián)
- Hollós Emma – ORV 8. helyezett K2 500 m (edző: Tamás Gábor)
- Petrik Abigél – ORV 8. helyezett K2 500 m (edző: Tamás Gábor)
Az est során serleget kaptak a magyar bajnokok és a legszorgalmasabb versenyzők:
- Takács Péter 4x masters bajnok kajakos (edző: Sztanity László)
- Sziklenka László 2x masters bajnok kenus (edző: Szabados Krisztián)
- Bognár András masters bajnok kenus (edző: Sztanity László)
- Kulcsár Mihály masters bajnok kenus (edző: Sztanity László)
- Svidró József masters bajnok kajakos (edző: Sztanity László)
- Pápai Bence ifjúsági K1 síkvízi maraton (edző: Tamás Gábor)
- Gyurós Arnold serdülő C2 maraton (edző: Németh Gergő)
- Mayer Hunor serdülő K2 2000 m (edző: Borsodi Géza)
- Pálinkás Ármin serdülő K2 2000 m (edző: Borsodi Géza)
- Tóth Kristóf kölyök K2 maraton, K2 2000 m, K4 1000 m (edző: Csay Renáta – Tokár Krisztián)
- Huszár Bence kölyök K2 maraton, K4 1000 m (edző: Csay Renáta – Tokár Krisztián)
- Jászay Zsombor kölyök K2 2000 m, K4 1000 m (edző: Csay Renáta – Tokár Krisztián)
- Németh Ádám kölyök K1 maraton (edző: Borsodi Géza)
- Varga Márton kölyök K4 1000 m (edző: Csay Renáta – Tokár Krisztián)
- Káldi Donát gyermek K4 2000 m (edző: Csay Renáta – Tokár Krisztián)
- Gaál Olivér gyermek K4 2000 m (edző: Borsodi Géza)
- Szabados Vajk gyermek K4 2000 m (edző: Csay Renáta – Tokár Krisztián)
- Horváth Sándor Ákos gyermek K4 2000 m (edző: Csay Renáta – Tokár Krisztián)
- Bozsik Benedek gyermek PC2 5 km (edző: Hajnal Jenő)
- Pájer Tamás gyermek PC2 5 km (edző: Hajnal Jenő)
Az év szorgalmáért kitüntetett versenyzők köszöntése
- Ifik: Vén Patrícia, Richter Regő, Wéber Barna
- Serdülő: Dávid Olivér, Gaál Julianna
- Kölyök: Jankó Máté, Dávid Olivér, Bozsik Benedek, Hoffer Áron
- Gyermek: Deák Olivér, Nagy Bence
Az est végén több különdíj is gazdára talált. Évek óta hagyomány, hogy 20x világbajnok kajakosunk, Csay Renáta az év ifjúsági női kajakosát külön köszönti. Eredményei alapján az idei díjazott nem más, mint Gombás Alíz. Olimpiai bajnok klubtársunk, Kopasz Bálint is hozott egy különdíjat, méghozzá az év legjobb ifjúsági kajakosának, Ivancsó Tamásnak. A tavalyi évben is egy válogatott pólót adott át két versenyzőnk. Takács Kincső díjazottja a gyermek lány bajnokság egyéni számában bronzérmes Huszár Lia, aki MK1 2000 méteren végzett a 3. helyen. Erdélyi Tamástól pedig Ódor Rajmond, a gyermek magyar bajnokság ezüstérmese, kölyök válogatott versenyző vehette át a díjat. Az utolsó serleget Hoffer Eszter kapta annak emlékére, hogy a Kadler Gusztáv Maraton Magyar Bajnokság, C1 Női Serdülő U16 10 km versenyszámában szerzett magyar bajnoki címe a klub történelmének 1000. aranyérme volt.
Az eseményen ezúttal a meghívott fellépők egyike a Hoppáré Együttes igazi kávéházi hangulatot varázsolt a nézőtérre. Négy nagyszerű dalt is előadtak, köztük egy saját szerzeményt, amit most hallhatott először a közönség.
Ugyancsak a fellépők között köszönthettük az IPSF Rúdsport Világbajnokság idei 19. helyezettjét, a győri Vertical Fitness versenyzőjét Meronka Mirát, aki egy saját koreográfiát adott elő. A sportoló nemcsak Párizst idézte meg, de megmutatta, hogy a sportban az erő és az elegancia milyen harmóniát képes varázsolni a színpadra.